O pivu

pivní speciál

Chcete se o pivu dozvědět něco více? Nejsme Wikipedie, ale když budete číst dále, možná se o něco zajímavého obohatíte.

Pivo i Budvar jsou tradice

Těžko byste v Česku hledali nápoj, který má takový zvuk a historii jako pivo. Již dlouhá léta je součástí českých symbolů a chráněné zeměpisné označení Evropské unie z roku 2008 „ČESKÉ PIVO“ tomuto faktu dodává náležitou vážnost. Budějovický Budvar sice nepatří k těm úplně nejstarším českým a moravským pivovarům, ale rozhodně patří k těm nejvýznamnějším a svou pověst kvalitního, vynikajícího a originálního piva potvrzuje u nás i v zahraničí už 120 let. Mimochodem, kolik pivovarů se může pyšnit tím, že jejich pivo se čepuje i ve věhlasném vídeňském Prátru?

Budvar v Hodoníně

Chcete-li si vychutnat Budvar kroužkovaný ležák a nacházíte se právě v našem městě, zveme Vás k nám do Budvarky Hodonín, protože blíže než ve Vídni Vám toto točené pivo nikdo nenabídne. To není chvástání, jen pouhý fakt. Budějovický Budvar totiž klade obrovský důraz na způsob servírování a ošetřování svého piva, a proto jen několika málo restauracím svěřil možnost nabízet jeden ze skvostů svého pivovaru. Jeho chuť je plnější, říznější a tudíž více osvěživá. Obsahuje kvasinky, má tedy i vyšší osah aminokyselin a vitamínu B. Vyšší nasycenost CO2 způsobuje vyšší pěnivost a stabilitu pěny.  A jak se kroužkovaný ležák vyrábí? Před stáčením do transportního obalu se přidá určité množství " kroužků" (rozkvašené mladiny téhož druhu piva ve stádiu hlavního kvašení), čímž se do piva dodá neprokvašený extrakt a nová kultura pivovarských kvasinek. V tomto "hotovém" pivu dochází k druhému stupni dokvašování, během kterého se zde dále tvoří alkohol a CO2, který se v pivu rozpouští. Výsledkem je kroužkovaný ležák, plné a řízné chuti. Ovšem není to jen kroužkovaný ležák, který dělá Budvar tím, čím je. Světlá desítka, dvanáctka, kvasnicové, Řezák, ... Ale to už se vlastně můžete podívat přímo na náš nápojový lístek.

Kvalita a čisté trubky

A proč právě my – Budvarka Hodonín – Vám můžeme nabídnout nejlepší točená piva Budvar? Jsme součástí konceptu originálních pivnic a restaurací „Budvarka“ a díky tomu máme špičkový servis, výčepní zařízení a další podporu, kterou může Budvar poskytnout, aby jeho piva chutnala co nejlépe. A věřte tomu, že ten český pivovar ví, co dělá. Sebelepší točené pivo, kterému se nedostane péče, jež mu náleží, ztratí svoji tvář, výraz i chuť. Jistě se shodneme, že v okamžicích, kdy se pivem máte osvěžit, zahnat žízeň nebo připít na zdraví či úspěch, chcete držet v ruce půllitr kvalitního, skvěle chutnajícího, čirého moku, který Vám přinese rychlá a ochotná obsluha. Kde jinde chcete hledat nejlepší Budvar než v originál pivnicích Budvarka? Kde jinde chcete v Hodoníně vychutnat Budvar tak jako v original pivnici a restaraci Budvarka Hodonín?